14 лютого, День Святого Валентина або День закоханих — улюблене свято величезної кількості людей. Не дивно, адже кожному властиво закохуватися, любити, мати симпатії, говорити про свої почуття…
З традиціями святкування Дня Святого Валентина у нашій школі можна познайомитись у фотоальбомі.
Про особливості святкування в Україні, мабуть, не варто багато говорити, а от що витворяють у цей день закохані в інших країнах, напевно, цікаво. Ну, тоді слухай уважно!:)
От що робили найбільші англійські романтики в середньовічні часи. Юнаки писали на шматочках пергаменту імена дівчат, кидали їх в шапку і тягнули жереб. Кого витягнув — то і є твоя Валентина на цілий рік, співай їй пісні, читай вірші і захищай… Жителі Уельсу були більш практичними. Вони для коханих вирізали дерев’яні ложки, прикрашали їх сердечками, замочками і ключиками.
В Америці коханих на початку ХХ століття вітали марципанами. Так було допоки не розвинулося виробництво карамелі і цукерок. Якою ж почувалася щасливою дівчина, коли отримувала в День Святого Валентина від свого коханого цукерку, підписану її іменем або теплими словами про його сильні почуття до неї. Карамельки були двоколірні: червоні з білим, що символізувало пристрасть і чисте кохання.
Знову повертаємося до Європи, до суворої Німеччини, де кохання розцінюють як певну форму божевілля, і закохані відповідно — божевільні, Валентин же — покровитель останніх. За звичаєм, німці прикрашають психіатричні лікарні червоними стрічками та повітряними кульками. Тому, якщо раптом 14 лютого Ти будеш в Німеччині і побачиш будівлю прикрашену саме таким чином, не сумнівайся — це психіатрична лікарня!=) Отакі вони, ці дивні німці!
Ну, кардинально іншими є традиції цього свята у пристрасних французів. Саме вони започаткували валентинки — любовні листівки з чотиривіршем. На подарунках в честь цього свята справжні французи не економлять, даруючи коштовності та інші дорогі подарунки.
Поляки цього дня проявляють свою релігійність і по можливості відвідують Познанську метрополію, де, якщо вірити переказам, покояться мощі Святого Валентина. Поляки просять у Валентина допомоги і благословення і усім серцем вірять, що він пошле їм справжнє кохання або ж допоможе зберегти те, яке вони вже мають.
В Італії День Святого Валентина називають «солодким днем» — от і дарують закохані один одному смачні солодкі подарунки. І тільки спробуй явитися цього дня до своєї милої без подарунка!..
А датчани, виявляється, романтики ще ті!..) Вони готуються до свята заздалегідь: обирають найгарніші квіточки білого кольору, засушують їх, а у святковий день відправляють такий романтичний подаруночок своїй коханій.
Навіть стримані японці цього дня здатні на неочікувані прояви своїх почуттів. Вони влаштовують змагання на найгучніше привітання у коханні.
За матеріалами http://pustunchik.ua/ua/holidays/valentin-day/Den-zakohanyh-Tradycii-z-usyogo-svitu |