Видатні учні нашої школи
Ім'я Ольги Іванівни Басистюк осяяне променями софітів, вона стоїть на головній сцені держави її талант буквально сколихнув світ. Адже її голос порівнювали зі скрипкою Страдіварі, її голосу «була затісна сцена», це він «увібрав все людську благородство, примусив відступити зло і попхикав до життя все, що є в ньому найкращого»...
(Всі ці слова — лиш свідчення того, що співачку, з перших і своїх. Кроків узяла дуже високу планку і незмінно тримає цей рівень упродовж років.
Я народилася видатна українська співачка у 1950 році в селій Поляни Волочиського району, Хмельницької області. Сім'я 'Басистюків була небагатою. 9/іама працювала продавцем у сільському магазині, а тато помер, ще коли Оля була маленькою.
П’ять класів вона закінчила в рідному селі, а закінчувала десять у сусідньому — Копачівці, навчалась добре. "Ще з дитинства у Ольги був потяг до музики і пісень, якось на святковому вечорі у сільському будинку культури вона виконала вірш з власне придуманою мелодією, тоді Ольга здивувала і зачарувала всіх, глядачів. (Відтоді всі дізнались про неабиякій талант та чаруючий голос юної Ольги.
Приклавши багато зусиль, нелегко було вступити до Львівської консерваторії, чому передували два роки підготовки. Угледівши природні здібності клопіткою наполегливою працею в навчанні в 1974 році закінчила консерваторію. З 1981 року Ольга Іванівна — солістка республіканського будинку органної і камерної музики. Я з 1985 року володарка Золотої медалі ім. С-Фила —Лобоса, в 1987 році народна артистка України, лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченку, перший кавалер ордена Ярослава Мудрого, а ще лауреат міжнародних конкурсів, золотих медалей та Гран-прі у Бразилії, Братиславі Глевені...
Золотий голос (України, гордість і візитна картка держави, унікальний талант, а також лауреат міжнародних конкурсів. І багато років тому солістка Київської опери дала в Лондоні благодійні концерти, кошти від них пішли на чорнобильських дітей, а успіх нашої співачки перевершив будь-які сподівання — публіка, стоячи, оваціями вітала її, оглушаючи вигуками «браво».Найприхильніше відгукнувся і тодішній директор Національної опери? Він назвав Ольгу Басистюк {ніжною і яскравою квіткою в співочому вінку (України, а її голос — «голосом таких величезних можливостей».
Своєю програмою Ольга Іванівна демонструє мистецтво перевтілення, коли звучать Тендель, Скарлатті, (Вівальді, Ферді, Фоссіні... Складні класичні твори, духовний спів, народні пісні, оперні партії— все їй підвладно, все тонко нюансовано, все насичено почуттям у трапезній Києво-Пеечерської лаври, психофізичне переживання артисткою кожного твору, її вміння сконцентруватися, коли очі, міміку, жест, погляд, навіть поворот голови працюють на образ. Фона живе, триває в образі, а не просто виконує твір, при цьому вокальний дар співачки насичується даром драматичним, від чого її мистецька палітра розцвічується ще щедріше, вражає своєю природністю, легкістю і щирістю інтонацій.
Сьогодні Ольга (Басистюк гідно представляє державу. їй самовіданно аплодують шанувальники її таланту. Вона є гордістю України. Янгел-хоронитель, в чиє добро так сильно вірить співачка, хоч частково виконавши свою місію — допоміг вийти на оперну сцену. Втім, за великим рахунком, навіщо потрібне втручання якихось потойбічних сил, коли є талант, голос до яких, докладається щоденна праця, зусилля і невичерпна любов до рідного краю, куточка, де виросла, набралася сил, упевненості в собі, цілеспрямованості.